Otázky a odpovědi

Často se nás hráči ptají na různé detaily o hledně Soumraku, které se nedaly rozumně napsat do nějaké jiné kapitoly, a proto některé vybrané dáme sem.

Můžu si vzít jako zbraň hůl (nebo jinou, co není v pravidlech)?

Hra není zaměřená přímo na boj, takže by neměl být problém s čímkoli bezpečným. Napište nám o speciálních zbraních ale radši předem, kvůli noční hře musíme osobně ověřit jestli jsou bezpečné. Hůl ale nezraňuje, je jenom ke krytí (snažit se s ní zasahovat v noci by mohlo být přecejenom nebezpečné).

Můžu mít zbraň, která zraňuje za 2?

Bez přečtení pravidel prosím nejezděte, díky (říká zlý organizátor). Radši si pravidla přečtěte a přijeďte (říká hodný organizátor ).

Můžu mít nějaké kouzlo (kouzla)?

Magii může mít ve hře skutečně jen něco málo jednotlivců, nebo taky vůbec nikdo. Pokud je to hlavní a jediná vlastnost a cíl postavy, pak při dohodě s organizátory je to možné. Postava ale musí mít skutečně svůj cíl přímo navázaný na magii a musí to být HP jak je popsáno v kapitole „Strany.“ Určitě nejde magie pro postavy v nějaké herní straně.

Můžu ve hře provést tohle nebo tamto?

Platí to, že co není zakázáno, je povoleno. Jde o LARP a proto se nebojte ve hře vymýšlet a vytvářet vlastní zápletky a akce. Můžete říkat komu chcete co chcete. Pokud si usmyslíte třeba, že se chcete vstoupit do cechu, i když to podle pravidel nejde, záleží jen na vás jak se dohodnete s postavami v cechu... Třeba je přesvědčíte. Chcete-li zpochybnit právo starosty na řízení města, klidně sežeňte spoluhráče a pokuste se ho svrhnout. Nebo pokud si třeba chcete otevřít vlastní hospodu, klidně to udělejte! Nejen že takové věci nezakazujeme, naopak je plně podporujeme; je to vaše hra, váš příběh, a jediným limitem toho co uděláte ať skutečně je jen vaše fantazie!

O co vlastně ve hře jde, jak moc se bojuje?

Rádi bychom, aby ve hře bylo co nejvíc prvků. Tím, jakou si vyberete stranu, byste vlastně měli vybrat co chcete ve hře víc (podle popisu v kapitolce „Strany“). Nejakčnější strany jsou samozřejmě garda a lapkové, u kterých by se běžný hráč měl dostat do boje (nebo případně pronásledování, pokusu o podřezání) asi jednou za 45 minut. Další důležité prvky hry budou taky: dohody/diplomacie mezi frakcemi, pátrání po předmětech a informacích v „mapě“ v rámci cílů frakcí, práce s herními mechanikami (myšleno např. léčení, výroba zbraní a ekonomika a další u cechů), nebo věci na způsob otvírání zámků a další. Popsat všechny činnosti samozřejmě není možné, takže tato odpověď asi není úplně nejlepší, ale pokud k ní budete mít jakýkoli nápad jak ji rozšířit nebo co byste chtěli upřesnit, tak nám napište ať můžeme doplnit.

Co když se „zaseknu“ v ději nebo nemůžu něco sehnat?

Nepropadejte panice! Ve hře je hodně míst, kde se dají získat informace, předměty, nebo služby. Je samozřejmě dobré začít v hospodě. Nejlépe ale už na začátku se zorientovat v herním světě. Tzn. zjistit kde přesně je území (mapa v hospodě), kde jsou cechy a důležitá místa, ale taky kdo je kdo, a kdo jsou významné postavy nebo frakce. Za těmi pak má cenu se chodit ptát o radu nebo pomoc (vidíte že známost s takovými postavami je relativně cenná a užitečná). Hodně toho vědí také informátoři nebo cechy, takže se hodí obrátit i na ně.

Kde se hraje a jak to probíhá v noci, je pořeba nějaký zvláštní equip?

Hraje se v historické části Boskovic, příklady jak to může vypadat jsou v odkazu „Fotky.“ Krom běžných věcí na LARP není potřeba nic, ale pro lepší atmosféru se může hodit například historicky vyhlížející lucerna.

Jak probíhá a jaké následky má smrt postavy?

Jak tvrdí některá náboženství, smrt není koncem. Je to tak doopravdy? Odpověď asi neznáte, stejně tak ani my ne. Pravda je spíš někde mezi - záleží na tom, čemu člověk věří, a jak moc je ochotný tomu obětovat. A tak je to i v Soumraku. Smrt je prožitek, který je silně individuální, a i jeho průběh a výsledek je zcela individuální. Mohu maximálně říct, co smrt není. Smrt není to, že příjdete na hřbitov, oživíte se, a jedete dál. Smrt není to, že si vyrobíte novou postavu. Smrt není nutně tečka, smrt může být dvojtečka. To rozhodnutí je na Vás. Smrt není dokonce ani to, co se děje hráči, tedy co se děje mimo hru. A co smrt je? Musel bych být jedině Osud, abych to dokázal zodpovědět.

Můžu hrát nějakou jinou rasu např. skřet, upír, elf?

Všechny postavy ve hře jsou normální lidé a v světě Soumraku ani jiné rasy nejsou. Trochu výjimka jsou bezjmenní, u kterých není přímo jasné co jsou vlastně zač.

Mám si za alchymistu (lékaře, ...) donést nějaké speciální vybavení?

Není to pro hru nutnost, ale pokud máš, zlepšuje to atmosféru hry, takže dovez. Osobní věci samozřejmě zůstávají po celou dobu hry u jejich vlastníka.