O hře

Soumrak je hra v rolích (jinak taky rolová hra, interaktivní drama, LARP a podobně). Znamená to, že když hru hrajete, máte nějakou svou roli, jako třeba herec ve filmu nebo v divadle. Při hře budete přestavovat nějakou historickou postavu kterou si vyberete a budete tak prožívat příběh této postavy.

Narozdíl od filmu ale v Soumraku nebudete mít text, který byste si museli pamatovat, ani dané scény, které musíte zahrát. V průběhu hry se budete jako daná historická postava sami svobodně rozhodovat co uděláte, s kým si budete přát mluvit a co mu budete říkat.

Ve hře kolem vás nebude žádný štáb nebo diváci - budete prožívat a hrát svůj historický příběh pro sebe a pro ostatní spoluhráče, abyste tak na dvě noci, kdy se hra bude konat, příběh oživili a mohli se stát jeho součástí.

Herci studují pro svoje povolání několik let. Také to potřebují, jejich výkony totiž hodnotí tisíce lidí. V soumraku ale hrajete pouze pro sebe a ostatní hráče. Nepotřebujete žádné zkušenosti ani herecký talent, před hrou vám organizátoři ukáží vše potřebné a sami si budete moct všechno vyzkoušet. Nikdo z hráčů ani organizátorů profesionálním hercem není. Proto se žádných nároků na herecké výkony nemusíte bát.

Kulisami v Soumraku vám bude skutečná historická čtvrť města Boskovice, budete se tak moct cítit, jakoby historie skutečně ožila. V kapitole fotky na našich stránkách uvidíte, jak může taková hra vypadat. Prostředí hry v sobě skloubí skutečné historické prvky s špetkou fantastiky, potkáte tak cestovatele z dalekých zemí, podivíny nebo podvodníky co tvrdí, že vládnou magickou mocí, ale především noční hlídku proti které se postaví gangy lupičů, zlodějíčků i vrahů. Na našich stránkách si můžete přečíst jak vypadá svět, ve kterém se příběh odehrává.

Takové prostředí je nebezpečné, ovšem ve skutečnosti tomu tak nebude. Stejně jako v divadle používají divadelní dýky, i ve hře pokud se setkáte se zbraněmi a bojem, všechny zbraně budou představovat měkké repliky. Budete-li chtít bojovat nebo být ve hře ozbrojeni a nemáte žádnou zbraň, napište poznámku do mailu a zbraň vám na místě zapůjčíme.

Jedinou další věcí, kterou budete pro hru potřebovat, je kostým. Kostýmy nemusí být historicky věrné (jak jsme řekli, hra je z prostředí fantastiky) a můžete si je obstarat třeba ve fantasyobchodě nebo také sami vyrobit třeba podle návodů na Arborii nebo jinde na internetu.

Pak už vám stačí jen vybrat si skupinu nebo stranu za níž chcete ve hře stát, navrhnout si roli podle bodů popsaných v přihlášce a přihlásit se na hru. Pokud jste podobou hru jako Soumrak nikdy dřív nehráli, napište to, abychom vám mohli napsat informace k předherní přípravě, tedy k zmiňovaným ukázkám a vyzkoušení si hry.

Tešíme se na setkání ve hře. Do té doby vám rádi zodpovíme veškeré dotazy, které nám můžete položit v diskuzi nebo e-mailem .